Polska Platforma Tańca
© Katarzyna Madziała

Izabela Chlewińska

"Tralfamadoria"

„Tralfamadoria” to inna planeta. To miejsce, gdzie wszystkie chwile, przeszłe, obecne i przyszłe, zawsze istniały i zawsze będą istnieć, a śmierć jest tylko złudzeniem. Mój spektakl inspirowany słynną powieścią Kurta Vonneguta „Rzeźnia numer pięć” to specyficzna podróż w czasie, a zarazem absurdalna wyprawa w celu poszukiwania sensu w tym, co budzi nasz największy strach. Zdarza się.

reżyseria, choreografia, opracowanie muzyczne i wykonanie: Izabela Chlewińska współpraca artystyczna: Arkadi Zaides dramaturgia, tekst, reżyseria świateł: design Tomasz Śpiewak kostium: Maciej Chojnacki we współpracy z: Klubem Żak oraz dzięki wsparciu finansowemu: Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński

Izabela Chlewińska, zadebiutowała na scenie w roli Niewidomej w spektaklu „Sinobrody – nadzieja kobiet” według Dei Loher w reżyserii Norberta Rakowskiego (2004). W latach 2004-2008 tancerka Teatru Tańca Alter, w sezonie 2008-2009 aktorka Teatru Nowego w Łodzi. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego danceWEB w Wiedniu w 2008 roku oraz stypendium Ministra Kultury w Polsce w 2009 roku. Członek Embassy of... – kolektywu blisko 70 artystów z całego świata. Od roku 2008 współpracuje z teatrami dramatycznymi jako choreograf (Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Nowy w Łodzi). W 2008 roku powstał solowy spektakl „Ophelia is not Dead”, pokazany miedzy innymi na festiwalu Prisma Forum w Meksyku. W 2009 roku zorganizowała Ophelia is not Dead Festival – spotkanie siedmiorga niezależnych tancerzy z Polski, Serbii, Węgier, Szwecji, Anglii, Kostaryki oraz USA. Od roku 2009 współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw („Przed południem przed zmierzchem”, „Le Sacre”).