Polska Platforma Tańca
© Jakub Wittchen

Anna Nowicka

"the truth is just a plain picture.
said bob."

I tak, powoli, jesteśmy zastępowani... poprzez nieprzerwany ciąg obrazów, jeden za drugim obezwładniający się wzajemnie, każdy zajmujący miejsce poprzedniego. W szeregu wydarzeń, nad którymi straciliśmy kontrolę.
Gdzie leży granica pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co fikcyjne?
Co znajduje się pod warstwami iluzji?
Nic?

koncept, choreografia i wykonanie: Anna Nowicka opieka artystyczna: Peter Pleyer muzyka: Tian Rotteveel realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski oprawa graficzna: Filip Gruber Bojovic strona wizualna: Carito Maldonado, Juliane Brösemann produkcja: Art Stations Foundation – spektakl powstał w ramach programu rezydencyjnego Solo projekt 2011 przy wspraciu: Hochschulübergreifenden Zentrums Tanz Berlin (HZT)

Anna Nowicka, absolwentka szkoły SEAD w Sazlburgu, HZT/Ernst-Busch w Berlinie oraz wydziału psychologii w Uniwersytecie Warszawskim. Jako artystkę ukształtowała ją stała współpraca z Art Stations Foundation w Poznaniu oraz projekty z Malą Kline i Draganą Alfirević, spotkanie z Peterem Pleyerem i Tomim Janeziciem. W ostatnich latach jej artystyczne poszukiwania skupiły się na pracy z materią snów, wyobraźni i wywodzonych zeń fizycznych akcji co doprowadziło poszukiwań metodologii ich wykorzystywania w procesie kreacji i spektaklu. Głównym punktem zainteresowań Anny jest zagadnienie wyobraźni i kreatywności oraz postrzeganie ciała jako obszaru potencjalnych możliwości. Jej prace nie podążają za konkretną estetyką, poszukują raczej różnych środków wyrazu tego, co niedostrzegalne, osobliwe, nieznane. W uznaniu dla jej pracy i badań w 2011 roku Anna uzyskała niemiecką nagrodę DAAD i stypendium Studienstiftung des deutschen Volkes. W 2012 roku otrzymała także stypendium danceWeb w ramach festiwalu Impulstanz w Wiedniu. Obecnie Anna studiuje w School of Images pod kierunkiem dr Catherine Shainberg.