Polska Platforma Tańca / Polish Dance Platform

Program towarzyszący/

Prezentacja działalności Instytutu Muzyki i Tańca oraz wydawnictwa DVD taniec_PL

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza gości zagranicznych i przedstawicieli środowiska polskiego na krótką prezentację założeń prowadzonych przez IMiT oraz planowanych na najbliższe lata programów i projektów współpracy międzynarodowej. Część spotkania poświęcona będzie także prezentacji pierwszego wydania DVD taniec_PL/dance_PL, przybliżającego sylwetki twórców polskiego tańca. Spotkanie będzie także okazją do zadania pytań i zapoznania się z planami Instytutu na najbliższe lata.

 

Open Platform

polskie środowisko tańca współczesnego

Open Platform – po raz pierwszy organizowana w ramach Polskiej Platformy Tańca – to przestrzeń współdzielona przez polskich twórców tańca i zagranicznych gości Platformy. Polscy twórcy i animatorzy zawodowego tańca współczesnego zaprezentują swoją osiągnięcia i plany artystyczne w ramach otwartej formuły mini-targów. Open Platform pomyślana jest także jako pierwsze z cyklicznych, platformowych spotkań polskiego środowiska tańca.

 

Przyszłość Platformy Tańca

panel dyskusyjny

Dyskusja poświęcona formule Polskiej Platformy Tańca, w której wezmą udział organizatorzy dotychczasowych edycji PPT oraz kolejnej edycji Platformy planowanej na rok 2014. Chcemy przedstawić pomysły na funkcjonowanie Platformy w przyszłości, zapraszając przedstawicieli środowiska do wspólnej dyskusji. Mamy również nadzieję, że do dyskusji włączą się goście zagraniczni, mający doświadczenie w organizacji podobnych wydarzeń.
W panelu wezmą udział: Anna Hryniewiecka (dyrektor Centrum Kultury Zamek), Edyta Kozak (Fundacja Ciało/Umysł), Joanna Szymajda (wicedyrektor IMiT), Ryszard Kalinowski (Lubelski Teatr Tańca), Katarzyna Mieczkowska-Czerniak (zastępca Prezydenta Miasta Lublin).
Prowadzenie: Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation)